Etkinlik Ajansları Nasıl Çalışır?

Etkİnlİk
23 Ağustos 2021/Yazar: itworks!
Etkinlik Ajansları Nasıl Çalışır?

İster eğlence kiralama ister aydınlatma sistemini ayarlama olsun genel olarak etkinlik yönetimi hakkında konuşmak çok kolaydır. Event marketing şirketleri, başka bir deyiş ile etkinlik ajansları, düzenlenen etkinlik ya da organizasyonların organizasyonların sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlayan işletmelerdir. Bu etkinlik ve organizasyonlar ile hedeflenen başarının hem göze hem de akla hitap etmesini sağlayan kuruluşlar etkinlik firmalarıdır. Peki bir etkinlik firması ne yapar ve event marketing konusunda nasıl bir yol izler?

Etkinlik yönetimi, çeşitli etkinlikleri veya özellikleri planlamanın, organize etmenin ve yürütmenin arkasındaki koordineli çabadır. Bunlara; kurumsal toplantılar, bağış toplama etkinlikleri, spor etkinlikleri ve çok daha fazlası dahildir. Etkinlik yönetimi bir ekip işidir ve herhangi bir kişiye bağlı değildir. Etkinlik yönetimi, yenilikçi ve akılda kalıcı görsel-işitsel görüntüler ve eğlence seçenekleri yaratma konusunda başarılı olduğundan, büyük bir yaratıcı unsur da söz konusudur.

Bu yazımızda konu ile ilgili merak edilen detayları sizler ile paylaşacağız.

Etkinlik Ajansları Ne Yapar?

image.png

Genel olarak bu firmalarda düzenlenen organizasyon için 3 bölüm bulunur;

  • Organizasyon öncesi aşama,
  • Organizasyon aşaması,
  • Organizasyon sonrası aşama.

Bu aşamaların her biri oldukça önemlidir. Detayları ve kendilerini önemli kılan yönleri ise aşağıdaki gibidir:

  • Zaman çerçevesi, bütçe ve etkinlik ihtiyaçları dahil olmak üzere müşterinin beklentilerini yakından takip eder.
  • Müşterileri ile seçenekler üzerinde beyin fırtınası yapar ve onların fikir ve isteklerini belirli bir amaç doğrultusunda birleştirir. Bir durum gerçekten mümkün değilse nedenini açıklayarak farklı alternatifler sunar.
  • Müşteriye karşı açık olur, hazırlıkların durumu ve etkinlik için nihai plan hakkında onları bilgilendirir.
  • Bir etkinliğin isteyebileceği gerekli izinleri veya lisansları güvence altına alır.
  • Yüksek kalitede eğlence, deneyimli ve yetenekli teknik personel sağlar ve durum ya da koşulların gerektirdiği şekilde ayarlamalar yapmayı ihmâl etmez.

Itworks, Kurumsal ve event marketing için sahneleme ve görsel hizmetler alanında uzmanlaşmış, bir şirkettir. Toplantılar, konferanslar, ticari fuarlar, ürün lansmanları, konserler ve daha fazlası gibi çok çeşitli etkinlikler için özel programlar hazırlayarak sizlerin yanında olmaktan gurur duyuyoruz. Amacımız, sektördeki en iyi görsel-işitsel teknolojiyi kullanarak, misafirlerinizde kalıcı bir izlenim bırakacak etkinlikler düzenlemek.

İlginizi çekebilir: Etkinlik Ajansları Neden Önemlidir? Online Etkinlikler Düzenleyin!

Etkinlik Ajanslarıyla Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

image.png

Event marketing firmaları bünyesinde ajans seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken kriterler aşağıdaki gibidir:

  • Bir organizasyonun başarılı olmasının temel kriterleri; başarılı ve sorunsuz yönetim ve önleyici kontrol sistemi olarak 2 gruba ayrılabilir. Bu iki kriteri bu derece önemli kılan ise hata payıdır. Hatanın ortaya çıkmasını önlemek için başarılı yönetim ve organizasyon, firmadan kaynaklı olmayan hataların çözülmesi ve büyümeden önlenmesi için ise önleyici kontrol sistemi oldukça büyük öneme sahiptir.
  • Etkinliğin her alanında yaratıcı düşüncenin önemi göz önünde bulundurulmalıdır. Düşünüldüğü zaman geçmişten günümüze yüzlerce ve binlerce organizasyon yapılmış olduğunu görmek mümkündür. Yaratıcılık fikrinin önemi yalnızca alanında profesyonelleşmiş etkinlik firmaları tarafından fark edilmektedir.

Etkinlik Sektöründe Deneyimsel Uygulamalar: Itworks

image.jpeg

Sorunlar ile başa çıkmayı başarmış olmak, her etkinliğin daha da büyük başarılara imza atması demektir. Her etkinliğin bir diğerinden de iyi, sorunsuz ve zamanında tamamlanması ile günün sonunda başarılı olmak en temel prensiplerimizdendir. Bu bağlamda deneyimsel kazanç çerçevesinde “vaktinde,” “bütçe içerisinde” ve “hedefine ulaşmış şekilde” gerçekleştirmiş olduğumuz birçok projemiz olduğunu belirtmek isteriz.

Itworks ekibi olarak bu yazımızda “Etkinlik firmaları nasıl çalışır?” hakkında çeşitli bilgiler sunduk. Etkinlikler ve tüm organizasyonlar, pazarlamanın ve dijital pazarlamanın temel unsurlarındandır. Siz de Itworks ile online platformlarda markanızı zirveye taşıyın! 

PAYLAŞ

itworks!
itworks!
YAZAR

itworks! etkinlik & organizasyon, tüketici deneyimi ve dijital pazarlama alanlarında 2015 senesinden bu yana alanında uzman ekibiyle hizmet veriyor.