Etkinlik Ajansları Neden Önemlidir? Online Etkinlikler Düzenleyin!

Dİjİtal Pazarlama, Etkİnlİk
4 Kasım 2020/Yazar: itworks!
Etkinlik Ajansları Neden Önemlidir? Online Etkinlikler Düzenleyin!

Etkinlik ajansları, ürün, marka veya hizmetin çeşitli sosyal etkinlikler aracılığı ile hedef kitleye tanıtımını yaparlar. Bu hususta etkinlik ajansları, şirketlerin, markaların ürünlerini tanıtmak amacıyla organize edilen aktivitelerde gerekli olan tüm mekan, ekipman, ses, ışık ve görüntü sistemi gibi gereksinimleri sağlarlar. Bunların dışında bu organizasyonda görev alacak tüm elemanları da sağlamakla yükümlüdür.

image.jpeg

Etkinlik Ajansı Neden Önemli?

Sürekli şirketlerin pazarlama görevlerini üstlendikleri için, piyasayı iyi tanır, kitleyi iyi analiz ederler ve markanın tüm gereksinimlerine cevap verebilecek türden bir yapıya sahiptirler. Etkinlikleri sık sık organize etmeleri, çekim veya organizasyon esnasında oluşabilecek tüm aksaklıkları kolayca giderebilme potansiyeli ve doğru kişilerle, doğru zamanda, uygun anlaşmalar yapmalarını sağlar.

Online Etkinlikler Nasıl Düzenlenir?

Öncelikle hedef kitlenizle buluşturmak istediğiniz ürünün, markanın veya hizmetin hangi platformda gerçekleşmesi gerektiğine karar vermelisiniz. StreamYard gibi 14 gün ücretsiz deneme sağlayan profesyonel platformlara bakabilir, dilerseniz Zoom üzerinden bile etkinliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha önce online etkinlik tecrübesi olan biriyle iletişimde olmak size yarar sağlayabilir. Başkalarının geliştirebileceği özelliklerini farkedip daha iyisini yapabilirsiniz.

image.jpeg

İnternetinizin platformla uygunluğunu kontrol edin ve düzenlenecek etkinlikte yer alacak herkes arasında bir görev dağılımı oluşturun. Etkinlik öncesi planınıza bağlı kalarak yapabildiğiniz kadar prova yapmaya özen gösterin.

Sosyal medyada dikkat çekici tasarımlar ve davetler oluşturun. Müşterileriniz için bir kılavuz hazırlamak, hem hedef kitlenizin dikkatini çekmek açısından önemli hem de kolayca erişim sağlayabilmeleri açısından efektif olacaktır.

image.jpeg

Yayın esnasında konuşmanızı görsellerle veya belgelerle destekleyin ve sohbet kısmına her zaman dikkat edin. Etkinlik sonrası ekibiniz ile bir toplantı alın ve ileriki programlarınız için bir rapor hazırlayın.

Etkinlik Ajansları Nasıl Çalışır?

Etkinlik ajansları, marka ile müşteriyi buluşturacak en uygun etkinlikleri düzenleyip, bu etkinliklerin sorunsuz ve başarılı geçmesini sağlarlar. Organizasyonları aşamalara bölerek, (plan, uygulama ve event sonrası aşama) şirketlere takip edilebilir bir plan program çıkartırlar.

Müşterinin hem gözüne hem aklına hitap edecek en uygun planı uygulamaya sorunsuz bir şekilde koymakla yükümlüdürler. Yaratıcılıkları ve deneyimleriyle markanın müşteri tarafından en iyi şekilde tanınmasını sağlayıp, şirketlerin hedef odaklı pazarlamalarını yaparlar.

Gerçekleştirdiğimiz etkinliklere buradan ulaşabilirsiniz.

iletisim.png

PAYLAŞ

itworks!
itworks!
YAZAR

itworks! etkinlik & organizasyon, tüketici deneyimi ve dijital pazarlama alanlarında 2015 senesinden bu yana alanında uzman ekibiyle hizmet veriyor.