Online Marka Buluşmaları! Dijital Pazarlama Faaliyetleri

Dİjİtal Pazarlama, Etkİnlİk
5 Aralık 2020/Yazar: itworks!
Online Marka Buluşmaları! Dijital Pazarlama Faaliyetleri

Online Marka Buluşması Nedir?

Online marka buluşmaları markaların müşterileri ile kurduğu online iletişim türlerinin tümünü kapsayabilir. Örneğin markanın yüzü ile veya yönetim kadrosundan birileri ile yapılan canlı bir Instagram yayını bir online marka buluşması örneği olabilir.

Herhangi bir markanın düzenlediği herhangi bir konu ile ilgili bir webinar da online marka buluşmalarına örnek teşkil eder. Burada önemli olan markanın tüketicisi ile online bir ortamda erişimi kolay bir şekilde iletişime ve etkileşime girmeye çalışmasıdır.

image.jpeg

Günümüzde teknolojik şartların ve internetin erişim ve etkileşimi artırmaya ortam hazırlamasından kaynaklı olarak markalar tüketicileri ile çok daha fazla paylaşım yapabiliyor. Bu durum tüketici ile marka arasındaki bağları artırırken aynı zamanda tüketicilerde markaya karşı bir aitlik oluşturmayı da sağlıyor.Bu noktada online marka buluşmaları, markalar için büyük bir önem taşıyor.

Dijital Pazarlama Fazla Önemli

Dijital pazarlama günümüzde her marka için oldukça önemli bir pazarlama aracı haline gelmiş durumda. İnsanlar alışveriş başta olmak üzere pek çok farklı ihtiyaçlarını internet üzerinden halledebiliyorlar. Bu durum da dijital pazarlamanın önemini giderek artırıyor. Bir markanın dijital pazarlama faaliyetleri ne kadar iyi ve geniş olursa marka bilinirliliği de o kadar yüksek olur. Dijital reklamlara, arama motoru pazarlamasına ve diğer dijital pazarlama kanallarına yatırım yapan markalar kısa ve uzun vadede bunun karşılığını alırlar.

image.jpeg

Çağın gerisinde kalan markalar ne yazık ki yok olmaya yüz tutmuş durumdalar. Köklü markalar da bilinirliklerini yeni pazarlama taktikleri kullanarak diri tutmaya ve hatta yayılmaya özen gösteriyorlar. Çünkü günümüzde bilinirliğin altın anahtarı internet üzerinde var olmaktan ve görünür olmaktan geçiyor.

Ayrıca okumanızı öneririz: İnfluencer Marketing Nedir?

iletisim.png

Etkinlik Organizasyonu ve Dijital Pazarlama

İnternet her şeyde olduğu gibi etkinlik organizasyonları için de bir kütüphane niteliği taşıyor. Herhangi bir etkinliğe katılmak, etkinlik organize etmek gibi tüm etkinlik aşamalarında öncelikle ziyaret edilen kaynak genellikle internet.

image.jpeg

Daha önce de bahsettiğimiz gibi internette görünür olmak ve bilinirliğinizi artırmak demek dijital pazarlama faaliyetlerini kullanmak demektir. Bu durumda etkinlikler ve tüm organizasyonlar için dijital pazarlama vazgeçilmez bir noktadadır.Siz de itWorks ile online alanda markanızı yükseklere taşıyın!

PAYLAŞ

itworks!
itworks!
YAZAR

itworks! etkinlik & organizasyon, tüketici deneyimi ve dijital pazarlama alanlarında 2015 senesinden bu yana alanında uzman ekibiyle hizmet veriyor.